london2.jpg

Rehabilitacja to zespół kompleksowych czynności, którego działanie skierowane jest do osób z niepełnosprawnością fizyczną i psychiczną, której celem jest osiągnięcie trwałego poziomu sprawności, który umożliwiał będzie uczestnictwo w życiu społecznym i zdolność do pracy. Taką definicję podaje Światowa Organizacja Zdrowia, znana jako WHO.

Rehabilitacja ortopedyczna jest kluczowym elementem, mającym na celu przywrócenie sprawności ruchowej w obrębie kręgosłupa, kończyn górnych i dolnych. Pacjenci, którzy poddają się procesowi rehabilitacyjnemu, mogą liczyć na stałą opiekę personelu już od pierwszego dnia po operacji, w szpitalu. Najważniejszym czynnikiem jest tutaj czas. Im szybciej zdecydujemy się na rehabilitacje, tym większe mamy szanse na dojście do pełnej sprawności ruchowej. Rehabilitacje możemy zacząć od wykonywania podstawowych ćwiczeń izometrycznych, takich jak napinanie mięśni. Szybko rozpoczęte działania rehabilitacyjne pozwoli uniknąć zaniku mięśni, który spowodowany jest nieczynnością.

Rehabilitacja Warszawa Bielany

Terapia manualna i ćwiczenia pod okiem fizjoterapeuty mogą zostać wsparte przez fizykoterapię, w skład, której wchodzi między innymi:

  • jonoforeza – metoda opierająca się na nasączonych elektrodach, które pod wpływem impulsu elektrycznego pozwalają w mgnieniu oka dotrzeć maści do bolesnych miejsc
  • sonoforeza – ultradźwięki, działające przeciwzapalnie i przeciwbólowo
  • krioterapia – terapia zimne, z wykorzystaniem dyszy pary azotu o temperaturze – 160 stopni Celsjusza
  • kinezyterapia – gimnastyka nadzorowana przez rehabilitanta, dostoswana do formy i rodzaju uszkodzenia stawu
  • prądy interferencyjne – wykorzystanie elektrod, w celu osiągnięcia działania przeciwbólowego i przeciwzapalnego
  • pole elektromagnetyczny – zmniejsza ból i obrzęk w stawie

Odpowiednie połączenie terapii manualnej, ćwiczeń i fizykoterapii pozwoli osiągnąć wymarzony rezultat w postaci w pełni sprawnego narządu. Po przebytej rehabilitacji możliwy jest powrót do dawnych aktywności fizycznych!